Táplálkozás

5 tévhit az egészséges életmóddal kapcsolatban, aminek lehet, már te is bedőltél

 

2. tévhit: felborul az anyagcseréd, ha kimarad a reggeli

A reggeliről évek óta hirdetik, hogy létfontosságú az egészséges életmód kialakításához, főként azoknak, akik fogyni szeretnének. Egészen 2015-ig az amerikai kormány étkezési iránymutatásában is az szerepelt, hogy reggelizni minden nap ajánlott. Ám lassan kiderült, hogy nem ez a legfontosabb étkezés a nap során.

A Mentalfloss szerint a tévhit találgatások eredménye, mely könnyedén félreértelmezhető megfigyeléses tanulmányokon alapult. Szigorúbb, kontrollált körülmények közt végzett vizsgálatokból kiderült, hogy nincs összefüggés a reggeli – vagy annak elmaradása – és a súlygyarapodás között.

Akkor hát mikor érdemes a nap során először enni? Amikor megéhezünk.

 

3. tévhit: napi 10.000 lépés és biztos a fittség

Most, amikor már szinte mindenkinek okostelefon lapul a zsebében, beépített lépésszámlálóval, a tízezer lépés (nagyjából 5 kilométer) ténylegesen a fittség alapegysége lett.

Ám ez a tízezer lépés korántsem valamiféle tudományos aranyszabály. A tízezer lépéses szabályt 1965-ben alkották egy korai lépésszámláló japán marketingkampányához. Nem mintha bármi gond lenne, ha napi tízezer lépést tűz ki célul magának az ember: minél aktívabb valaki, annál jobb. De az is ugyanolyan jó hatással van az egészségre, ha simán csak igyekszel minél többet mozogni a nap folyamán.

 

A cikk a következő oldalon folytatódik:

Ez is érdekelhet: