Edzés

Ilyen apró módosításokkal más eredményeket érhetsz el

 

 

2. Áthúzás: mell vagy hát?

Ha a kifejezetten mellizom edzése a cél, akkor a gyakorlatot keresztbe fekve, enyhén hajlított könyökkel, és kézi súlyzóval végezd. A mellizmok akkor dolgoznak a legkeményebben, amikor a súlyt a fejünk mögül emeljük vissza a mellkas fölötti pozícióba.

Tipp! Még hatékonyabban kapcsolódnak be a mellizmok a munkába, ha a súlyzó hátraengedésekor a csípőt is kissé lesüllyesztjük. Ezzel a mozdulattal a mellizmok jobban megnyúlnak, ami majd erőteljesebb összehúzódást tesz majd lehetővé.
Ha a hátizom edzése is a cél, akkor célszerű hosszában feküdnöd a padon és kézi súlyzó helyett inkább egyenes vagy francia rudat választani. Könyök szintén hajlítva legyen.

Tipp! Próbáld ki a gyakorlatot negatív padon. Ezzel a trükkel meg tudod dobni a hatásos mozgástartományt, hiszen egészen a csípődig tudod mozgatni a rudat anélkül, hogy a gravitáció bele szólna. (Amúgy ez a kivitelezés már nagyjából ugyanolyan lesz, mint az egyenes karú letolás…)

 

1. Sétálós kitörés: combfeszítő vagy farizom?

A lépések hosszának a variálásával is tudod szabályozni, hogy mely izomcsoportokat szeretnétek inkább beszervezni a buliba. Lehet kisebbeket is lépni a combfeszítők kedvéért, de a farizom és a combhajlító erőteljesebb megdolgoztatására nekem mindenképp a hosszú lépés legyen a nagy kedvenc.

Azért ne felejtsd el, hogy ezek összetett gyakorlatok, így mindenképp több izomcsoport dolgozik egyszerre, melyeket nem lehet teljesen izolálni – ugyanakkor kissé eltolhatjuk az arányt a megdolgozni kívánt terültek felé.

 

 

Forrás

Ez is érdekelhet: