Táplálkozás

Éhezés NÉLKÜL szinte bármit ehetsz, ha erre figyelsz

Vannak úgynevezett jó és vannak rossz szénhidrátok. Értelemszerűen utóbbiakat jobb elkerülni, de elárulunk az előbbi csoportról is érdekes információkat. Soha nem az éhezés és a “kiiktatás” a megoldás, válassz inkább olyan szénhidrátforrásokat, amelyek valóban táplálnak, egészségesek és hasznosak. Lássuk, melyek ezek:

Rossz szénhidrátok – miért ne?

A rossz szénhidrátok egyértelműen a finomított változatok, az egyszerű szénhidrátok. Ilyen minden fehér: fehér liszt, fehér cukor, fehér rizs. Ezeknek a glikémiás indexe magas, hirtelen emelik meg a vércukor szintet, terhelik a szervezetet. A vércukor ezután viszonylag hamar leesik és éhes leszel. Cukorból egyébként a barna sem jobb, mert bár kevésbé feldolgozott, hasonló hatásai vannak, mint fehér társának.

Gyors felszívódás

A fent említettek mind gyors felszívódású szénhidrátok, ahogy egyébként a burgonya, az összes gyümölcs és gyümölcscukros étel, a tej, a joghurt és a kefir is – a laktóz, vagyis tejcukor-tartalom miatt. Alapvetően ez utóbb felsoroltakat elhagyni nem kell, de érdemes odafigyelni a bevitelükre. A gyors felszívódás azt jelenti, hogy ha a többlet-tápanyagot az izomszövetek már nem tudják raktározni, az szinte azonnal a zsírszövetekbe kerül, így hízáshoz vezet. A nassolás és a sok fehér lisztes étel, kenyér ás tészta, így okozhat hízást. 
Íme, egy igazi zsírgyilkos: a karfiolkenyér! Nézd meg ITT, hogyan készítheted el!

A jó szénhidrátok az alacsony vagy maximum közepes glikémiás indexszel rendelkező élelmiszerekben találhatók, tehát ezek a legjobb forrásai. Mivel ezek lassú felszívódásúak, nem terhelik meg a hirtelen vércukorszint-emelkedéssel a szervezetet, így utána hirtelen visszaesés sincs. Ezzel elkerülhető a sóvárgás, a falásrohamok, a “kívánósság”, és a folyamatos gyengeség-érzet is.

 

Hogy melyek a jó szénhidrátok, amiket Neked is fogyasztanod kellene? Lapozz >

A cikk a következő oldalon folytatódik:

Ez is érdekelhet: