Táplálkozás

Fit köretek és elkészítésük

 

2. Bulgur:

Ezzel lesz a legegyszerűbb dolgunk, ugyanis nem kell főzőcskézni, kevergetni stb! Egy bögre bulgurhoz annyi vizet adunk, amennyi azért jól ellepi. Megszórjuk 1kk sóval, megvárjuk, amíg felforr alatta a víz, majd elzárhatjuk a tűzhelyet, a lábast lefedjük és hagyjuk állni, míg a bulgur megszívja magát és megpuhul. Ezután már csak a fedőn kis rést hagyva leszűrjük róla a vizet és kész!

 

3. Hajdina:

Vele egy picit macerásabb, de nem vészes! Mindenképpen a főzni kívánt mennyiséget érdemes átmosni, majd lecsorgatni. Ezután kis zsiradékon aranybarnára pirítjuk. Erősen pattogni fog, de az minket nem zavar, ez normális!:) Pirítás után felöntjük kétszeres mennyiségű vízzel, megsózzuk és alacsony lángon puhára főzzük.

 

Burgonya vagy édesburgonya?

Ha megnézzük az alábbi táblázatot, egészen szembetűnő, hogy lényegében nem találunk eltérést a két féle burgonya tápanyagtartalma között.

 

Szénhidrát

Fehérje

Burgonya

20g

1,7g

Édesburgonya

20g

1,6g

Mégis mi az a néhány tulajdonság, ami mégis az édesburgonyát kedvezőbbé teheti számunkra?

– magas béta-karotin tartalma segíti az edzés utáni regenerálódást,
– kétszer annyi magnézium tartalommal rendelkezik,
– magasabb C- és E-vitamin tartalom.

Lényegében azonban elmondható, hogy minimális a különbség, ezért ha valaki nem jut hozzá édesburgonyához, nem kell elkeseredni!
Ahogy a legelső táblázatban látható, nagyon sok múlik az elkészítési módon! Igyekezzünk az olajban való sütés helyett inkább sütőben sütni!

A cikk a következő oldalon folytatódik:

Ez is érdekelhet: