Táplálkozás

Laktató, mégis zsírégető vacsora? IGEN!

Mi a helyzet a szénhidráttípussal – ha ilyen vagy, Neked milyen vacsora felel meg?

Számodra az optimális tápanyagarány zsiradékban igen szegény, fehérje tekintetében közepes, míg egészséges, lassú felszívódású szénhidrátforrásokban gazdagabb. A pontos számok: 25% fehérje, 15% zsír és 60% szénhidrát. Hogy miből fedezz ennyi szénhidrátot?
Ha nem vagy gluténérzékeny, a teljes értékű gabonákból, főleg a tönkölybúzából, rozsból, gluténmentesek közül pedig a GM zablisztből, rizslisztből, köleslisztből, hajdinalisztből készült kenyérféleségek jó alapot biztosíthatnak, emellett pedig ne feledkezz meg a sok-sok zöldségről – esetedben az se baj, ha keményítőben picit gazdagabb. Ugyanezek az utóbb említett álgabonák párolt verzióban, meleg vacsoraként is jók.

Konkrét diétás vacsora tippek, ha szénhidráttípus vagy

grillezett pulykamell sütőben sült édesburgonyával és kerti salátával,
sós köleskása paradicsomkockákkal, apróra vágott csirkemellel és olaszos fűszerezéssel,
zsírszegény pulykahúsból készült húsgombócok tejmentes vadas mártással, párolt quinoával,
gombás vadrizs risotto zöldfűszerekkel,
hidegnek: főtt tojás teljes kiőrlésű rozskenyérrel és kaliforniai paprikával, esetleg zsírszegény sonkás-uborkás szendvics gluténmentes (nem kukorica alapú) kenyérből, amit megkentél nagyon vékonyan kókuszzsírral. Neked egyébként vacsorára is ajánlottak a különféle kásák, akár sós, akár édes (nyilván nem cukros) változatokban.

Megjegyzés: biztosan feltűnt, hogy sem vörös húsokat, sem tejtermékeket nem javasoltunk sehol. Ennek az az oka, hogy a helyes táplálkozáskor a hormontípust is érdemes figyelembe venni az anyagcseretípus mellett és hormonálisan ezek az ételek többeknél okozhatnak problémákat, így inkább kihagytuk a javaslatok közül. 

Ez is érdekelhet: