Táplálkozás

Nem csodaszerek, mégis csodát tehetnek veled ezek az ételek

A tengeri moszat gazdag omega-3 zsírsavakban, melyek a szív- és érrendszer egészségét támogatják. Emellett sok ásványi anyagot is tartalmaz, például kalciumot, magnéziumot, vasat, káliumot, jódot és cinket.

Az Andok országaiban őshonos maca egy gyökérzöldség, amelyből szárított por készül. Évszázadok óta használják az energia, állóképesség és libidó növelésére. Adaptogén növény, ami azt jelenti, hogy csökkenti a fáradtság érzését, segíti a regeneráció és gyógyulás folyamatát.

A teff a legkisebb gabona a világon. Körülbelül 150 teff szem súlya egyezik meg 1 szem búza tömegével. A többi gabonaféléhez képest kiemelkedő a kalcium tartalma. A teff Etiópia csodagabonája. Több kalciumot tartalmaz, mint a tej, több vasat, mint az árpa és a búza, gazdag rézben, cinkben, foszforban, magnéziumban, fehérjékben. Ráadásul még gluténmentes is.

A camu camu egy az Amazónia esőerdeiben élő fa bogyója, mely rendkívül gazdag C-vitamin forrás, ezért íze enyhén savanykás. Ezen kívül a camu camu por rostokat és fehérjéket tartalmaz.

 

Íme, a magyar szuperételek

A felsorolt tápanyagok mindegyike megtalálható a magyar bioboltok polcain, ám aki nem kíván ennyire mélyre menni a szuperételek forgatagában, az bátran válogathat az itthon is őshonos fajták között.

Eper, barack, paradicsom, mandula, füge – a dietetikus hosszasan sorolja azokat a gyümölcsöket, zöldségeket, terméseket és növényeket, melyek Magyarországon is könnyűszerrel megtalálhatóak és még a pénztárcánkat sem terhelik.

A legjobb, amit tehetünk, hogy ha mindig a szezonális termékek közül válogatunk – hangsúlyozta Dusa Fanny.

 

Fontos ugyanakkor tudni, hogy a szuperételek sem csodaszerek, csupán a természet ajándékai az ember egészségvédelmére. Érdemes változatosan és rendszeresen fogyasztani a felsoroltak valamelyikét, hogy óvjuk az egészségünket és szuper közérzetünk legyen; időjárástól, évszaktól és kortól függetlenül 😉

Ez is érdekelhet: