Hírek

Őszi immunerősítés, avagy hogyan kerüld el a betegségeket

A meleg levesek időszaka

A kinti hideg erősödésével egyre jobban kívánjuk a meleg leveseket, a melegítő hatású ételeket. Használjunk gyömbért, fahéjat, szegfűszeget, ezek kiváló, melegítőhatású fűszerek és hatóanyag tartalmuknál fogva a bélrendszeren keresztül immunrendszerünket is stimulálják.

Ebben az időszakban is fontos a megfelelő mennyiségű folyadék bevitele!

Fogyasszunk ásványvizet, forrásvizet, zöld teát, gyógyteákat. Az egyre hűvösebb időszakban jól esik a csipkebogyóból, bodzából, homoktövis bogyóból és levélből, citromfűből, borsmentából készített tea. Ha nem tudjuk ízesítés nélkül meginni, lehetőleg mézet használjunk az édesítéshez. A méz rendkívül gazdag ásványi anyagokban, aminosavakban, vitaminokban, nyomelemekben, ennél fogva jó szolgálatot tesz immunrendszerünk védelmében.

Klinikailag bizonyított immunstimuláns hatású gyógynövényeink a fagyöngy, a bíbor kasvirág (echinacea-készítmények), a cickafarkfű (és általában valamennyi, keserű anyag tartalmú drog), a körömvirág és a kamilla (fészkes allergiában szenvedőknek ellenjavallt), a pemetefű, a gyermekláncfű levele és gyökere. Kerüljön étrendünkbe sok savanyított tejtermék, ezek élőflórái nagyon kedvező hatással vannak bélrendszerünkre.

 

A táplálékkiegészítők fontossága

A táplálék-kiegészítők, immunerősítők szedéséről sem kell lemondani, de nem mindegy, mit-mivel szedünk együtt. Kérd szakember tanácsát!!!
Arra is figyelemmel kell lenni, milyen meglévő, esetleg krónikus betegségünk van, milyen gyógyszereket szedünk. Könnyen előfordulhat, hogy ártalmatlannak vélt táplálék-kiegészítő és a szedett gyógyszer között nemkívánatos kölcsönhatás lép fel, ami súlyos következményekkel járhat. Szakembertől választ kaphatunk arra is, hogy mely anyagok segítik, illetve gátolják egymás felszívódását, milyen mellékhatásokkal számolhatunk, az egyes szereknek milyen ellenjavallatai vannak.

A cikk a következő oldalon folytatódik:

Ez is érdekelhet: