Hírek

Őszi immunerősítés, avagy hogyan kerüld el a betegségeket

A megfelelő táplálkozás mellett nagyon fontos a mozgás

Sétáljunk sokat a friss levegőn, tegyünk egy-egy túrát a közeli hegyekben, erdőkben. Túráink során felfedezhetjük az őszi természet csodáit, gyűjthetünk csipkebogyót, madárberkenyét, bodzabogyót, kökényt, somot. Testünk-lelkünk-szellemünk felfrissül egy-egy őszi erdőben tett séta után.

Nem szabad megfelejtkeznünk a megfelelő mennyiségű és minőségű pihenésről, alvásról sem

Hálószobánkban ne legyen meleg (személyes tapasztalatom, hogy a 18-20 fok maximálisan elegendő), legyen jó a levegő, lehetőleg természetes anyagból készült ágyneműt használjunk. Ha szükséges, alkalmazzunk bátran nyugtató hatású illóolajat, például levendulát, citromfüvet. Törekedjünk arra, hogy minél korábban lefeküdjünk, hiszen élettani szempontból az igazán pihentető, értékes alvás éjfél előtt történik.

Az ősz a megnyugvás, leállás évszaka

Próbáljuk felvenni a természet ősi ritmusát, az élénk, nyüzsgő nyárból engedjük át magunkat a csendes időszaknak. A korai sötétedés, a kései napkelték, mind erre sarkallnak, vegyük ezt észre, engedjünk a természet erejének, lassítsunk.

Ez így természetes, mióta ember az ember, de sajnos a mai rohanó, állandóan pezsgő világban hajlamosak vagyunk ezt elfelejteni. Ez is számos betegség okozója lehet. Az ősz a maga nyugalmával, színorgiáival próbál csábítgatni, segít felkészülni a hosszú, sötét hónapokra. Az évszakhoz igazodó megfelelő életritmus, a harmónia külső és belső környezetünkkel, testi-lelki-szellemi kiegyensúlyozottságot, nyitott, egészséges embert eredményez.

Forrásrészlet

Ez is érdekelhet: