Táplálkozás

Szénhidrát: mennyire van szükséged, ahhoz, hogy egészségesen fogyj?

 

Az éven bevállaltam még egy versenyt, de könnyebben készültem tanulva az elsőből. Nem viselt meg annyira az alacsony szénhidrát bevitel, jobban bírtam, de a szervezetem nem. Folyamatosan puffadtam. Laktóz-, illetve gluténmentesen táplálkoztam, mert először arra gondoltam, hogy érzékeny lehetek valamire… lecseréltem mindent, és továbbra is puffadtam. Ekkor gondoltam először arra, hogy a szénhidrát bevitel lehet a ludas. Követőimmel, edzőtársaimmal, barátaimmal tippelgettünk, hogy mi lehet az oka, de senki se erősített meg abban, hogy a szénhidrát bevitel a gond. Verseny előtt 3-4 héttel az egyik ismerősöm erősített meg ebben, hogy igen az alacsony szénhidrát a gond, emeljem vissza, és edzés utánra időzítsem a napi szénhidrát bevitelem. Így tettem, és sokkal, de sokkal jobb volt minden, de már nem sok időm volt versenyig. Erőt vettem magamon, és végigcsináltam ezt is, de akkor döntöttem el, hogy több versenyen nem indulok, mert ez nagyon nem egészséges a szervezetnek. A versenydiéta szélsőséges, monoton, kemény, nem egészséges! Az utolsó szakaszban már nem ettem tejterméket, gyümölcsöket stb. volt olyan napom, hogy csak hal-saláta… Ezt is visszakaptam a szervezetemtől, mindent visszakapunk! 2 hónap kellett ahhoz, hogy rendbe hozzam magam újra testileg-lelkileg. (második versenyfotó)

 

 

Miért írom ezt le? 

Azért, hogy egy kezdő életmódváltó ne csökkentse le drasztikusan a szénhidrát bevitelét azért, mert x.y.z. ezt tanácsolta, ezzel fogy Gizike is. Természetesen, vannak olyan életmódváltók, akik napi 50-80g szénhidrátot vittek be, annyival fogytak le x kilókat, de azoknak a bőrét meg is lehet nézni, plusz rengeteg izmot veszítettek, zsírosan vékonyak. Anno ledobtam én is -23 kilót, de zsírosan voltam vékony, ami nagyon nem volt jó, és onnan felépíteni az izomzatot, hát, nem leányálom az biztos. Mert milyenek vagyunk mi nők? Elégedetlenek, és szeretnék formás, izmos farizmod, laposabb hasat, kerek vállakat…

Nem szeretnék untatni senkit sem, pedig lehetne még mit írni erről, de a lényeg, hogy nálam az életmódváltók 2-3g/tskg-kénti szénhidrát bevitellel kezdenek, mert hosszútávú céljaik vannak, és egészségesen szeretnének fogyni. Plusz nagyobb értékről indulva tudunk miből csökkenteni, ha pl. stagnálás van, mert mindenkinél van olyan időszak, amikor megáll a fogyás. És ha valaki napi 50g-ot visz be, stagnálásnál miből csökkent? Semmiből! Haladó életmódváltók, akiknek pl. már csak 1-2 kiló van hátra, vagy szeretnének laposabb, esetleg kockás hasat, azok csökkenthetik a napi szénhidrát bevitelt, de 100g alá nem tanácsos menni, nem egészséges. Aki pedig izmot szeretne építeni annak 3g/tskg-kénti szénhidrát bevitellel kell kezdenie, mert diétával soha senkinek sem lesz pl. kerek, izmos farizma, ha azt szeretne. 

 

Ha Te is egészségesen szeretnél életmódot váltani, jóllakva fogyni, jelentkezz hamarosan induló 12 hetes életmód programomra itt:

facebook.com/LFittMindhalalig

 

Szerző: Földi Tímea

3 gyermekes fitness modell anyuka, wellness-fitness-életmód-tanácsadó, aerobik és piloxing oktató

 

 

 

 

Ez is érdekelhet: