Diéta & Fogyás

Túl tónustalannak, puhának érzed a tested? Ezt tedd, hogy változzon a helyzet

 

Mi okozza a kötőszövet gyengeségét?

Egyrészt okozhatják öröklött tényezők, másrészt az életmód is befolyásolhatja. Ezek közül a leggyakoribb:

  • elégtelen folyadékbevitel;
  • mozgásszegény életmód;
  • helytelen táplálkozás – túl sok zsíros, fűszeres étel és/vagy cukor
  • szilíciumhiány

Emellett, van még egy befolyásoló, amely a kötőszövet „formájára” hatással lehet, ez pedig a hormondominancia. Az, hogy a négy hormontermelő szervedből melyik játssza a főszerepet, meghatározza, milyen típusú kötőszövetekkel rendelkezel.

  • Az agyalapi mirigy-dominánsok esetében jellemző a kimondottan laza, puha kötőszövet a teljes testen;
  • a pajzsmirigy-típusok átlagos kötőszövetekkel rendelkeznek;
  • a mellékvese-dominanciával születettek kötőszövetei az átlagnál jóval feszesebbek, erősebbek, keményebbek;
  • a petefészek-típusú nők esetében kifejezetten a combokon és a fenéken lazák, gyengék a kötőszövetek, és náluk látványosabb a narancsbőr is.
TIPP: Szuper zsírégető ételek narancsbőr ellen

Hogyan erősítheted meg a kötőszövetedet?

A veleszületetten gyenge kötőszövet elég nehezen erősíthető, hiszen egy genetikai adottság, viszont megfelelő táplálkozással és a szilícium-bevitel növelésével lehetséges javítani rajta. Táplálkozás szempontjából érdemes kiiktatni azokat az élelmiszereket, amelyek a hormondominanciád szempontjából kedvezőtlenek, ezzel sokat segítesz magadnak az optimális alak és szövetállapot elérésében. A szilíciumot a táplálkozásodon keresztül, illetve szilíciumgél formájában is beviheted. Élelmiszerek közül, természetes forrásként a vörös- illetve a lilahagyma tartalmazza a legtöbb szilíciumot. A szilíciumgélt nagyobb drogériákban, herbáriákban, biopatikákban keresd és a leírásban található utasítások szerint alkalmazd kúraszerűen vagy folyamatos jelleggel.

 

Tudod, milyen anyagcsere típusba tartozol? Tudod, mely ételeket ajánlott enned és mely ételeket kellene kerülnöd, hogy egészséges, fitt és energikus legyél? Ha nem, gyere el a Metodic anyagcseretípus-mérésre! Olvasd el ITT a vizsgálat részleteit!

 

Ez is érdekelhet: