Diéta & Fogyás

Útifűmaghéjjal a diéta is sokkal könnyebb

Azt már több helyen olvashattátok, hogy a magas rosttartalmú ételek segítik a fogyást azáltal is, hogy a vízfelvevő képességük miatt hamarabb kialakítják a teltségérzetet a gyomorban, így diétázás során jól alkalmazhatók. Már arról is írtunk melyek azok a zöldségek, gyümölcsök amik magas rosttartalommal rendelkeznek. És most bemutatom a legkülönlegesebb rostforrást az utifűmaghéjat, mellyel amellett, hogy egészségesebbek leszünk, sikeresebbek lehetünk a diétában is.

Mi is az utifűmaghéj?

A növény Indiában és Iránban őshonos, a magokat pedig leggyakrabban gyógyászati célokra használják.A 85%-os rosttartalommal rendelkező útifű magjának burka egy nyákban gazdag anyag, mely vízzel elkeverve a gyomorba kerülve gélt képez. Ezt a szervezet nem emészti meg, hanem tovább halad az emésztőrendszeren. A rostok segítik kipucolni a lerakódásokat és hozzásegítenek az optimális emésztéshez. Az üvegmosó keféhez lehet hasonlítani az útifű működési elvét: mindenféle lerakódott salakanyagot kiszedeget a bélredőkből, ám a bélbolyhokat megkíméli. Hasmenés esetén magába szívja az emésztőrendszerben található fölösleges folyadékmennyiséget, székrekedés esetén pedig a felszívott folyadéktartalom lágyítja a székletet, illetve a megzselésedett útifű nyomást gyakorol a bélfalra, ami segíti a bélmozgást. Az útifű maghéj nem felszívódó rostként segít visszaállítani a bélrendszer egészséges „hernyómozgását”.

Csökkenti a vércukor szintet, hozzájárul a megfelelő vércukor szint fenntartásához, tisztítja a nyirokrendszert, enyhíti a fáradtságot, a migrénes panaszokat, segít székrekedés és hasmenés esetén. Használata hozzájárul olyan bőrbetegség leküzdéséhez, mint a pikkelysömör, ekcéma, akné és a bélflóra regenerálásához antibiotikumos kezelések alatt és után. Illetve hatékonyan alkalmazható bél- és gyomorhurut, húgyvezeték- húgyhólyaggyulladás, fekélyek, aranyér (a széklet lazítására), irritábilis bélszindróma, magas vérnyomás esetén. Fontos, hogy mellette sok folyadékot igyunk, mert különben hasfájást okozhat.

A cikk a következő oldalon folytatódik:

Ez is érdekelhet: