Edzés

Ilyen apró módosításokkal más eredményeket érhetsz el

 

 

4. Felhomorítás: gerincmerevítő vagy farizom?

A felhomorítást alapvetően a gerincfeszítő izmokat erősítő gyakorlatként ismerik – bár a végrehajtás módosításával a comb és a farizmokat is kiválón megdolgoztathatjuk.
Ha a felhomorítással inkább a gerincmerevítő izmok erősítése a célod, akkor úgy feküdj rá a padra, hogy most feljebb, azaz a csípő vonal felett támaszd alá magadat.
Ha inkább a comb és a farizmok lennének a célba vett területek, akkor úgy feküdj rá a padra, hogy most kissé lentebb, azaz nagyjából a csípő magasságában támaszd alá magunkat.

 

3. Elemelés: hát vagy láb?

Az elemelés során ha a csípőnk a térdnél magasabban helyezkedik el (például a hagyományos stílus során), akkor főképp a hátad alsóbb szakasza lesz hangsúlyos – persze lélekben ott dolgozik vele a farizom és a combhajlítók kis családja is.

Ha a térded jobban behajlítod és a csípőd alacsonyabbra kerül, a felsőtest pedig közelebb esik a függőleges síkhoz (például elemelés súlyemelő stílusban), akkor ennek a kivitelezési módnak köszönhetően az alsóhát kikerül a rivaldafényből, és a főszerepet most már egyértelműen a farizom és a combfeszítők veszik át.
A szélesebb fogással esetleg a szélesebb terpesz felvételével (Szumó elemelés) végzett elemelés során szintén mélyebben tudsz leguggolni, így még intenzívebben dolgoznak a far és combizmok… megkockáztatom, hogy hasonlóan jó mint egy guggolás. Érdekesség, hogy a fogástáv növelésével a felső hát és némiképp a hátsó delta is fontos szerepet kap, illetve extra bónusz, hogy a fogáserősséget is növeli.

 

 

A cikk a következő oldalon folytatódik:

Ez is érdekelhet: