Táplálkozás

Enni vagy nem enni? Avagy mit együnk és mit ne éhgyomorra?

Portrait young woman deciding whether to eat healthy food or sweet cookies she is craving sitting at table isolated white background. Human face expression emotion reaction. Diet nutrition concept

Van egy elképzelésünk a tökéletes reggeliről, amelyet a reklámok vagy a filmek sugallnak számunkra: frissen facsart narancslé, kávé, friss pékáru, joghurt. Ismerős, ugye? De biztos jó mindez a gyomrunknak a nap első étkezéseként?

Lássuk, hogy a felsorolt ételek, italok és további élelmiszerek közül mi az, amit érdemes, és mi az, amit nem tanácsos éhgyomorra fogyasztani!

Mit fogyasszunk?

Zabpehely

Természetesen zabpelyhet! Éhgyomorra kifejezetten jót tesz, egyfajta védőréteget képez a gyomrunk számára a zabpehely. Rostjai is sok szempontból fontosak a szervezetünknek, a zabban található béta-glükán pedig csökkenti a koleszterinszintet.

… és más kásák

A kukoricakása ugyancsak tökéletes reggeli. B- és E-vitamin forrás, foszfort, káliumot, magnéziumot, cinket is tartalmazó, rostban bővelkedő eledel. Ami pedig a gyomorra gyakorolt hatását illeti: csökkenti a savtúltengést, és a gyomorfekély tüneteire is gyógyír.

Ha már kása, akkor a hajdináról se feledkezzünk meg! Az emésztőrendszerünk megfelelő működéséhez tökéletes adalékanyag. Kiváló élelmirost-forrás, tisztítja a beleket és fokozza a teltségérzetünket is azáltal, hogy lassítja a tápanyagok felszívódását. A vitaminok mellett, fehérje és vas is kerül a szervezetünkbe a reggeli hajdinakása elfogyasztásával.

A búzacsíra szintén emésztést segítő élelmiszer, nyomelemek és vitaminok kiváló forrása. Tiamin-, folsav-, cink-, mangán-, foszfor- és magnéziumtartalma, valamint rost és fehérje tartalma miatt is érdemes beilleszteni a reggelinkbe.

Teljes kiőrlésű kenyér

Ha már a gabonaféléknél tartunk, érdemes teljes kiőrlésű élesztőmentes kenyeret is a reggelizőasztalunkra tenni. Lassan felszívódó szénhidráttartalma mellett rostban gazdag, ne felejtsünk el sok folyadékot fogyasztani mellé!

Diófélék

A diófélék tekintélyes mennyiségű káliumot, magnéziumot és több egyéb, szervezetünknek hasznos ásványi anyagot tartalmaznak. A dió gazdag fehérjében, rostokban és egészséges zsírokban. Reggelire fogyasztva serkenti az emésztést.

A cikk a következő oldalon folytatódik:

Ez is érdekelhet: