Hírek

5 titokzatos anyag, amelynek nagy hatalmat tulajdonítottak az emberek

 

 

3. Orichalcum

Az orichalcum kifejezést Homérosz, később pedig Platón használták egy ismeretlen fémre, amelyet állítólag az atlantisziak készítettek. Platón szerint ennek köszönhette Atlantisz a gazdagságát, csak az arany ért többet. Az “orichalum”- ot “hegyi réznek” fordította, de meglehetősen elnagyoltan beszél arról, pontosan mi is. Leírása szerint színe, mint a tűzé. Egy ókori forrás szerint a rezet valami különleges földdel vegyítették, amelyet csak a Fekete-tengernél lehetett megtalálni. A rómaiaknál már aurichalcumnak hívták és az arannyal rokonították.

Sokáig ugyanolyan mítosznak tekintették a létét, mint magának Atlantisznak, de 2015-ben búvárok találtak belőle egy 2600 éves hajóroncson, Szicília partjainál. Analizálás után 75-80% rezet, 15-20 % cinket, nagyon kevés vasat, ólmot és nikkel találtak benne.

 

 

4. A holdnyúl életelixírje

 

A néphagyomány és mitológia mindenféle élőlényekkel népesítette be a holdat. Közéjük tartozik a kínai holdnyúl. A legenda szerint amikor Buddha ételt kért az állatoktól, a nyúl volt az egyetlen, aki semmit sem tudott adni neki. Ezért a tűzbe vetette magát, hogy a saját testét kínálja fel. Hálából Buddha a holdra tette a nyulat. A bevállalós rágcsáló egy titokzatos anyagot készít ott, az életelixírt, melynek hozzávalóit egy béka fején keveri össze.

 

 

5. Léthé vize

A görög alvilágban öt folyó található: a Sztüx, a Kókütosz, a Phlegethón, az Akherón és a Léthé. Míg a Sztüx, a Kókütosz és a Phlegethón érintkezett valahol a halandók világával, a Léthé teljes egészében a föld alatt folyt.

Platón szerint aki iszik a Léthé vizéből, mindent elfelejt. Ezután újraszületve, tiszta lappal kezdhetjük új életünket. Trophóniuszban volt két forrás, a Léthé és a Mnémoszüné, amelyek vizéből – a beavatottság szimbólumaként – a jósnak innia kellett minden szertartás előtt, azaz mielőtt az istenek tanácsát kérte.

 

 

Ez is érdekelhet: